Napar z fiołka trójbarwnego – receptura hrabiny

Fiołek trójbarwny

Zioło idealne jako składnik oczyszczających naparów, usuwających szkodliwe produkty przemiany materii, polecane przy problemach z odkrztuszaniem, a także, przede wszystkim pomagające przy chorobach układu moczowego.

Fiołek jest bogaty w różnego rodzaju związki czynne, oddziaływujące zbawiennie na nasze zdrowie. Między innymi są to flawonoidy, zwłaszcza rutyna, która uszczelnia ściany naczyń włosowatych. Pomaga przy kruchości i łamliwości naczyń krwionośnych, a także przy miażdżycy.

Ziele fiołka, które wykorzystuje się do naparów, zwiększa wydzielanie śluzu w oskrzelach, przez co pomaga w odkrztuszaniu.

Po fiołek trójbarwny powinny sięgnąć osoby borykające się z chorobami dróg moczowych, z zapaleniem kłębuszków nerkowych, moczowodów, z kamicą nerkową i obrzękami wynikającymi z chorób nerek. Pomaga przy trudnościach z oddawaniem moczu.

Ponadto fiołek pomaga utrzymać skórę w dobrej formie, polecany jest osobom z trądzikiem i egzemą.

Dziś pokażemy Wam, jak w prosty sposób wykonać napar z fiołka, który w połączeniu z liściem orzecha włoskiego polecany jest dla osób cierpiących na wyżej wymienione dolegliwości.

Przepis:
– 50g ziela fiołka trójbarwnego
– 50g liści orzecha włoskiego

Wykonanie:
Zioła mieszamy. 3 łyżki mieszanki zalewamy 4 szklankami wody, gotujemy i zostawiamy do naciągnięcia przez 15min. Przecedzamy. Pijemy ciepłe w ciągu dnia.

Jest to receptura hrabiny Anny Potockiej z Działyńskich, nazywana „ziołami, które przetaczają krew”.

You may also like

Zostaw komentarz