Szybka redukcja masy ciała? Zobacz jak może pomóc Ci l-karnityna!

przez poradniazielarskodietetyczna@gmail.com

Lato już tuż tuż. Często o tej porze roku, zaczynamy myśleć o poprawieniu swojego wyglądu. Oczywiście, że większość z nas chce atrakycjnie wyglądać na wakacjach, więc podejmujemy się diet, oraz zwiększamy swoją aktywność fizyczną. Te dwa elementy są kluczowe i bez nich możemy zapomnieć o poprawie sylwetki. Jednak czasu co raz mniej, więc warto pomyśleć jak przyspieszyć proces spalania tłuszczu. Z pomocą przychodzi l- karnityna.

L- karnityna jest substancją witaminopodobną, naturlanie występującą w organizmie, głównie w mięśniach.

Jakie pełni fukcje?

 • Bierze udział w przemianach tłuszczy

 • Obniża poziom cholesterolu

 • transportuje kwasy tłuszczowe do mitochondriów gdzie następuje przemiana ich w energię (beta- oksydacja)

 • wpływa na aktywność hormonów, min. testosteronu i hormonów tarczycy;

 • bierze udział w transporcie metabolitów, dzięki czemu ułatwia oczyszczanie organizmu

 • Nasila i ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej

 • Poprawia pracę mózgu, układu nerwowego i koncentrację.

 • Pełni ważną rolę w termoregulacji organizmu i ułatwia dostosowanie się organizmu do środowiska.

 • Bierze udział w metabolizmie węglowodanów.

 • Jest przeciwutleniaczem.

 • Poprawia wchłanianie żelaza i kadmu.

Jak można zauważyć, wiele z jej funkcji, będzie bezpośrednio pzyczyniało się do spalania tkanki tłuszczowej. Ułatwienie wykorzystania tłuszczu jako źródła energii, sprawi, że organizm chętniej będzie sięgał po swoje zapasy. Dodatkowo, l- karnityna stosowana przed wysiłkiem fizycznym, wpłynie na znaczną poprawę wydolności organizmu, dzieki czemu nasz trening będzie skuteczniejszy i będziemy na nim spalać więcej kcal i mocniej napędzać swój metabolizm.

Również poprawa lipidogramu wpłynie na naszą sylwetkę i zdrowie układu sercowo- naczyniowego. Bez zdrowego serca i naczyń krwionośnych, ciężko nam będzie podejmować wysiłek fizyczny, a nasz organimz nie będzie prawidło funkcjonował oraz nie będzie prawidłowo spalał tkanki tłuszczowej, nie mówiąc już o znacznie gorszych konsekwencjach, jakie mogą się z tym wiązać.

Wiele osób może nie wiedzieć też jak ważna jest w trakcie wysiłku fizycznym koncentracja i praca naszego mózgu. Im bardziej jesteśmy skupieni tym wysiłek jest skuteczniejszy, a im wysiłek jest skuteczniejszy tym lepiej napędzamy swój metabolizm, a im bardziej napędzamy swój metabolim tym lepiej spalamy tkankę tłuszczową, a im lepiej spalamy tkankę tłuszczową, tym jesteśmy zdrowsi i lepiej wyglądamy.

Ile i kiedy stosować l- karnitynę?

W dni, w które trenujemy warto stosować ją rano oraz przed treningiem, około 20-30 min, a w dni w których nie trenujemy, możemy brać ją rano oraz w połowie dnia. Dzienna dawka to od 500 do 2000 mg. Warto zacząć od mniejszej dawki i co tydzień zwiększać o 500 mg, żeby cały czas dostarczać organizmowi nowe bodźce.

Podsumowując, stosowanie l- karnityny wpływa pośrednio i bezpośrednio na spalanie tkanki tłuszczowej, co czyni ją jednym z najskuteczniejszych substancji wspomagających odchudzanie.

L-karnitynę można zakupić w naszym sklepie. (kliknij tutaj)

Bibliografia:

1.Sadowska J., Szuber M., Ocena stosowanych metod odchudzających oraz używania preparatów wspomagających odchudzanie przez młode kobiety

2. Kudelska W., Wybrane substancje chemiczne stosowane w preparatach odchudzających

You may also like

Zostaw komentarz