Zobacz co się stanie gdy zaczniesz stosować olej z ogórecznika!

przez poradniazielarskodietetyczna@gmail.com

Ogórecznik lekarski jest to roślina, pochodząca głównie z krajów środziemnomorskich, ale wystepuje również w naszym kraju lecz rzadziej. Olej pozyskiwany z tej rośliny, był doceniany już przez starożytne cywilizacje. Co takiego wyjątkowego ma w sobie olej z ogórecznika?

Jego właściwości wynikają z zawartości flawonoidów, garbników, żywic, kwasów organicznych, składników mineralnych – krzemu, potasu, magnezu, żelaza, cynku – a także duże ilości karotenu i witaminy C. Olej zawiera w sobie także wysoką zawartość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, m.in. kwasu linolowego i gamma-linolenowego.

Co się z tym wiąże?

  • Wpływa na pracę układu sercowo- naczyniowego- reguluje poziom cholesterolu oraz pozytywnie wpływa na poziom triglicerydów we krwi. Dzięki temu będzie obniżał ryzyko wystąpienia hipercholesterolemi, miażdżycy. Wpływa również pozytywnie na przepływ krwi i ciśnienie tętnicze. Wszystko to będzie przekładać się na mniejsze ryzyko wystąpienia chorób serca. Warto również dodać, że poprawiony przepływ krwi będzie pozytywnie wpływał na odżywienie i stan skóry i paznokci.

  • Działa przeciwzapalnie dzięki wysokiej zawartości kwasów omega 3 co może przełożyć na złagodzenie bólu wynikających z urazu lub chorób układu ruchu. Właściwości te również będą eliminowały zaczerwienienia skóry.

  • Warto dodać też, że kwasy omega 3 jak i zawartość witaminy C będą pozytywnie wpływać na wzmocnienie odporności.

  • Pozytywnie wpływa na gospodarkę hormonalną oraz na złagodzenie bóli menstruacyjnych. Dzięki temu również będzie mocno wpływał na poprawę samopoczucia i komfortu życia.

Jak można zauważyć, prozdrowotnych właściwości tego oleju można znaleźć bardzo dużo. Nic więc dziwnego, że był doceniany zarówno kiedyś jak i obecnie.

Podsumowując, spożywanie oleju z ogórecznika, nie tylko może stanowić uzupełnienie zdrowych tłuszczy w diecie, ale pozytywnie może wpłynąć na nasze zdrowie.

Olej z ogórecznika można zakupić w naszym sklepie. (kliknij tutaj)

Ważne!

Produkt nie może być stosowany przez kobiety w ciąży!

You may also like

Zostaw komentarz